Aktualności

Najnowsze wpisy

Konferencja „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”!

Celem konferencji jest zwrócenie uwagi pracodawców na rolę niepełnosprawnych na rynku pracy.

Czytaj więcej

Dzień Fizyki Medycznej

Leczenie Pacjentów onkologicznych możliwe jest dzięki ścisłej współpracy Fizyków medycznych, Techników oraz kadry lekarskiej.

Czytaj więcej

Za nami konferencja „Kompleksowa diagnostyka i leczenie raka jelita grubego”

Za nami konferencja „Kompleksowa diagnostyka i leczenie raka jelita grubego” organizowanego przez www.nu-med.pl/nasze-placowki-elblag oraz www.szpital.elblag.pl

Czytaj więcej

„Jesienne spotkania z kardioonkologią”

18.10 odbyła się konferencja „Jesienne spotkania z kardioonkologią”!

Czytaj więcej

Prezes Zarządu Grupy NU-MED Paweł Paczkowski był jednym z prelegentów Forum Rynku Zdrowia

Prezes Zarządu Grupy NU-MED Paweł Paczkowski był jednym z prelegentów sesji dotyczącej zmian organizacji leczenia w onkologii - Krajowa Sieć Onkologiczna.

Czytaj więcej

Za nami jubileusz 15 – lecia Stowarzyszenia Działdowskich Amazonek.

Tradycyjnie październik to czas wzmożonej pracy na polu profilaktyki, ale również wielkich i małych wzruszeń.

Czytaj więcej

"W zdrowym ciele ZDROWY BIUST"

Wspólna akcja Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego SUM w Katowicach

Czytaj więcej

Grupa NU-MED partnerem XVIII FORUM RYNKU ZDROWIA

Prezes Zarządu Grupy NU-MED Paweł Paczkowski będzie uczestniczył w panelu poświęconym Organizacji leczenia w onkologii.

Czytaj więcej

Za nami tydzień profilaktyki nowotworów szyi i głowy w szpitalu onkologicznym w Tomaszowie!

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Tomaszowie Mazowieckim przeprowadził badania w ramach Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Z badań skorzystało ponad 20 osób, a wyniki tych badań zaskakują.

Czytaj więcej

25- lecie Iławskiego Klubu „Amazonki”

W Kinoteatrze „Pasja” odbyła się uroczystość 25-lecia Iławskich Amazonek. Uroczystość zaszczycili: Anna Tybińkowska, dyrektor NU-MED Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu, Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy, Jacek Zachariasz, dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie oraz stowarzyszenia Amazonek z Elbląga, Działdowa i Ostródy.

Czytaj więcej

Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi 19-23 WRZEŚNIA

Rak głowy i szyi jest szóstym pod względem częstotliwości nowotworem złośliwym oraz ósmą pod względem liczby przyczyną zgonów z powodu nowotworów złośliwych w Europie (około 73 000 zgonów w 2020 roku).

Czytaj więcej

Nowy program lekowy w SS0 NU-MED Tomaszów Mazowiecki

Miło nam poinformować, że do pakietu programów lekowych dostępnych w SSO NU-MED Tomaszów Mazowiecki od pierwszego października dołącza - Leczenie chorych na zaawansowanego raka kolczystokomórkowego skóry cemiplimabem.

Czytaj więcej

"Sympozjum UroOnkologicznego 2022"

Szanowni Państwo, ogromnie miło poinformować nam, że GRUPA NU – MED została partnerem "Sympozjum UroOnkologicznego 2022"

Czytaj więcej

Nasi pacjenci z powikłaniami kostnymi zyskali nową szansę leczenia.

Nasi pacjenci z powikłaniami kostnymi z zaawansowanym procesem nowotworowym zyskali nową szansę leczenia.

Czytaj więcej

Marszobieg „Ubiegamy się o Zdrowie” za nami!

Marszobieg „Ubiegamy się o Zdrowie” za nami! Jak co roku z początkiem września zachęciliśmy mieszkańców regionu do ruchu na świeżym powietrzu i regularnych badań.

Czytaj więcej

Rak płuca - stawiajmy na profilaktykę!

Rak płuca jest obecnie najczęściej występującym nowotworem złośliwym na świecie. Rocznie rozpoznaje się go u 1,6 miliona osób, a 1,4 miliona chorych umiera. W Europie stanowi 11,8% nowotworów złośliwych i jest odpowiedzialny za 21% zgonów.

Czytaj więcej

PET w Zamościu!

NU – MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu prowadzi diagnostykę PET w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To niezwykle ważna informacja dla pacjentów z województw: lubelskiego, podkarpackiego, a nawet mazowieckiego.

Czytaj więcej

Lekarze apelują: nie bójmy się badać!

Wykrywamy nowotwory w bardzo zaawansowanych stadiach, to jest główny problem szczególnie też w dobie pandemii - podkreśla lek. Grzegorz Owczarek, specjalista radioterapii onkologicznej z Centrum Diagnostyki i Terapii NU-MED w Katowicach.

Czytaj więcej

Nowy, niezwykle precyzyjny Rezonans Magnetyczny w Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED w Elblągu wzbogaciła się o nowy, zaawansowany 1.5 Teslowy skaner, wyposażony w technologię BioMatrix, która pozwala dopasować się do różnic anatomicznych, fizjologicznych pacjentów, eliminując tym samym wszelkie niepożądane efekty.

Czytaj więcej

20-lecie ostródzkich Amazonek. "Nie ma bardziej prawdziwego głosu niż głos kobiety, która ma te doświadczenia za sobą"

Ostródzkie Towarzystwo "Amazonki" obchodziło swoje 20-lecie. W uroczystości udział wzięła m.in. Anna Tybinkowska, dyrektor zarządzająca NU-MED w Elblągu.

Czytaj więcej

Konferencja pt.” Stereotaktyczna radioterapia zmian wewnątrz i pozaczaszkowych. Nowoczesne możliwości leczenia”.

20 września w Ośrodku NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość odbyła się Konferencja pt.” Stereotaktyczna radioterapia zmian wewnątrz i pozaczaszkowych. Nowoczesne możliwości leczenia”.

Czytaj więcej

Akcja "Książka potrzebna od zaraz" w Tomaszowie Mazowieckim

Ponad 60 tysięcy książek zebrano w ramach akcji „Książka potrzebna od zaraz”. To świąteczna inicjatywa skierowana do oddziałów onkologicznych, których pacjenci Boże Narodzenie muszą spędzić w szpitalach.

Czytaj więcej