Aktualności

Najnowsze wpisy

Dzień chłopaka

30.09 dzien chłopaka

Czytaj więcej

Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi 19-23 WRZEŚNIA

Rak głowy i szyi jest szóstym pod względem częstotliwości nowotworem złośliwym oraz ósmą pod względem liczby przyczyną zgonów z powodu nowotworów złośliwych w Europie (około 73 000 zgonów w 2020 roku).

Czytaj więcej

Nowy program lekowy w SS0 NU-MED Tomaszów Mazowiecki

Miło nam poinformować, że do pakietu programów lekowych dostępnych w SSO NU-MED Tomaszów Mazowiecki od pierwszego października dołącza - Leczenie chorych na zaawansowanego raka kolczystokomórkowego skóry cemiplimabem.

Czytaj więcej

"Sympozjum UroOnkologicznego 2022"

Szanowni Państwo, ogromnie miło poinformować nam, że GRUPA NU – MED została partnerem "Sympozjum UroOnkologicznego 2022"

Czytaj więcej

Nasi pacjenci z powikłaniami kostnymi zyskali nową szansę leczenia.

Nasi pacjenci z powikłaniami kostnymi z zaawansowanym procesem nowotworowym zyskali nową szansę leczenia.

Czytaj więcej

Marszobieg „Ubiegamy się o Zdrowie” za nami!

Marszobieg „Ubiegamy się o Zdrowie” za nami! Jak co roku z początkiem września zachęciliśmy mieszkańców regionu do ruchu na świeżym powietrzu i regularnych badań.

Czytaj więcej

Rak płuca - stawiajmy na profilaktykę!

Rak płuca jest obecnie najczęściej występującym nowotworem złośliwym na świecie. Rocznie rozpoznaje się go u 1,6 miliona osób, a 1,4 miliona chorych umiera. W Europie stanowi 11,8% nowotworów złośliwych i jest odpowiedzialny za 21% zgonów.

Czytaj więcej

PET w Zamościu!

NU – MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu prowadzi diagnostykę PET w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To niezwykle ważna informacja dla pacjentów z województw: lubelskiego, podkarpackiego, a nawet mazowieckiego.

Czytaj więcej

Lekarze apelują: nie bójmy się badać!

Wykrywamy nowotwory w bardzo zaawansowanych stadiach, to jest główny problem szczególnie też w dobie pandemii - podkreśla lek. Grzegorz Owczarek, specjalista radioterapii onkologicznej z Centrum Diagnostyki i Terapii NU-MED w Katowicach.

Czytaj więcej

Nowy, niezwykle precyzyjny Rezonans Magnetyczny w Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED w Elblągu wzbogaciła się o nowy, zaawansowany 1.5 Teslowy skaner, wyposażony w technologię BioMatrix, która pozwala dopasować się do różnic anatomicznych, fizjologicznych pacjentów, eliminując tym samym wszelkie niepożądane efekty.

Czytaj więcej

20-lecie ostródzkich Amazonek. "Nie ma bardziej prawdziwego głosu niż głos kobiety, która ma te doświadczenia za sobą"

Ostródzkie Towarzystwo "Amazonki" obchodziło swoje 20-lecie. W uroczystości udział wzięła m.in. Anna Tybinkowska, dyrektor zarządzająca NU-MED w Elblągu.

Czytaj więcej

Konferencja pt.” Stereotaktyczna radioterapia zmian wewnątrz i pozaczaszkowych. Nowoczesne możliwości leczenia”.

20 września w Ośrodku NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość odbyła się Konferencja pt.” Stereotaktyczna radioterapia zmian wewnątrz i pozaczaszkowych. Nowoczesne możliwości leczenia”.

Czytaj więcej

Akcja "Książka potrzebna od zaraz" w Tomaszowie Mazowieckim

Ponad 60 tysięcy książek zebrano w ramach akcji „Książka potrzebna od zaraz”. To świąteczna inicjatywa skierowana do oddziałów onkologicznych, których pacjenci Boże Narodzenie muszą spędzić w szpitalach.

Czytaj więcej