Nowy, niezwykle precyzyjny Rezonans Magnetyczny w Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu.

image

Nowy, niezwykle precyzyjny Rezonans Magnetyczny w Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu. Pacjenci już mogą z niego korzystać.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED w Elblągu wzbogaciła się o nowy, zaawansowany 1.5 Teslowy skaner, wyposażony w technologię BioMatrix, która pozwala dopasować się do różnic anatomicznych, fizjologicznych pacjentów, eliminując tym samym wszelkie niepożądane efekty.

Aparat gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazów oraz daje możliwość dokładnej oceny wszelkich zmian, co w konsekwencji przekłada się na lepszą diagnostykę. Dzięki zastosowanym w rezonansie rozwiązaniom technicznym oraz innowacyjnemu oprogramowaniu klinicznemu, umożliwia nowoczesną, wydajną i skuteczną diagnostykę obejmującą bardzo szeroki zakres - mówi Wojciech Sikora, lekarz specjalista radiolog z Pracowni Rezonansu Magnetycznego NU-MED Grupa SA.

- Ale to nie wszystko – dodaje elektroradiolog Robert Rudnik Rezonans pozwala wykryć dużo mniejsze zmiany i pokazać je w dokładniejszy sposób. Dzięki wyborowi cewek i protokołów możemy przyspieszyć proces skanowania nie martwiąc się o jakość sygnału i obrazu.

Nowy aparat to olbrzymie wsparcie dla już funkcjonującego sprzętu. Szczególnie istotne dla naszej Pracowni z uwagi na kompleksowość diagnostyki i terapii onkologicznej, współpracę z Ośrodkiem Raka Piersi i Centrum Kompetencji Raka Jelita Grubego oraz innymi placówkami.

- Nasza inwestycja to ukłon w stronę wszystkich pacjentów. Z jednej strony pozwoli na skrócenie kolejki oczekujących na badanie, z drugiej – zwiększy ich komfort, na czym nam ogromnie zależy – wskazuje Anna Tybińkowska Dyrektor Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED w Elblągu.

Dzięki instalacji kolejnego aparatu, pacjenci z całego regionu otrzymają szerszy dostęp do diagnostyki obrazowej. Dodatkowo jako jedyny w Elblągu i sąsiednich powiatach - nowy MRI posiadać będzie szerszy otwór gantry, który w przypadku pacjentów z klaustrofobią, może pozytywnie wpłynąć na akceptację oraz postrzeganie badania.

- Zależy nam na zapewnieniu dokładnej, precyzyjnej i kompleksowej diagnostyki. Nie zapominamy jednak o bezpieczeństwie i komforcie naszych pacjentów - nowy aparat pozwoli na bardzo szybkie i właściwe rozpoznanie zmian - mówi Agnieszka Kozłowicz, koordynator administracyjny Pracowni Diagnostycznych Nu- Med w Elblągu.