Specjalistyczny Szpital Onkologiczny - Tomaszów Mazowiecki

Działamy od

2015 roku

00 +

Leczonych rocznie pacjentów

Social Media

Facebook

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny - Tomaszów Mazowiecki

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED (SSO NU_MED) w Tomaszowie Mazowieckim to nowoczesny, przestronny, obiekt posiadający oddziały szpitalne dedykowane chemioterapii i radioterapii. Placówka jest wyposażona w 51 łóżek szpitalnych, posiada również część ambulatoryjną złożoną z nowoczesnych foteli przeznaczonych do chemioterapii jednodniowej (38 stanowisk) oraz poradni specjalistycznych i diagnostyki obrazowej.

Zadbaliśmy o wysoki standard sal chorych, w których Pacjenci mają do dyspozycji łazienkę, lodówkę, szafy, telewizor oraz Internet poprzez łącze WiFi. Przygotowaliśmy również dla Pacjentów pokój gościnny, w którym można w spokoju spotkać się z rodziną i przyjaciółmi, wypić herbatę, kawę czy poczytać gazety.

Centrum wyposażone jest w najwyższej klasy 3 akceleratory marki Varian Medical Systems. W tomaszowskim ośrodku, dzięki ścisłej współpracy z Tomaszowskim Centrum Zdrowia, zapewniamy kompleksowość świadczonych usług onkologicznych, dzięki której Pacjenci otrzymują pomoc na najwyższym poziomie.

Szpital prowadzi badania kliniczne oraz programy lekowe. Ośrodek realizuje programy profilaktyki zdrowotnej. Obecnie program wczesnego wykrywania raka skóry (link do zakładki Projekty NU-MED | Projekty)

Leczenie w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym NU-MED realizowane jest wg umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Część Pacjentów leczonych ambulatoryjnie dojeżdża do Szpitala bezpłatnym transportem, część korzysta z hosteli, niektórzy dojeżdżają sami, bądź przywożeni są przez bliskich lub znajomych.

Nasz Ośrodek znajduje się w centralnej Polsce. Taka lokalizacja sprawia, że jesteśmy dostępni dla Pacjentów z województw: łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.

 

Partner strategiczny kompleksowej opieki onkologicznej:

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED - Tomaszów Mazowiecki

Świadczone usługi:

Oddział Radioterapii Szpitala NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim składa się z trzech pracowni akceleratorów, pracowni tomografii komputerowej, modelarni i Zakładu Fizyki Medycznej, gdzie planowane jest leczenie Pacjenta.

W pracowniach akceleratorów znajduje się sprzęt najwyższej klasy – akceleratory (przyspieszacze liniowe) Varian Medical Systems marki True Beam. To te urządzenia wytwarzają promieniowanie jonizujące niszczące komórki nowotworowe.

Pododdział onkologii klinicznej szpitala NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim to placówka prowadząca leczenie w trybie jednodniowym oraz hospitalizacji. Chemioterapia w trybie ambulatoryjnym podawana jest pacjentom na 38 stanowiskach. Oddział Szpitalny przeznaczony jest dla pacjentów wymagających stałej opieki medycznej a tryb ambulatoryjny w mniej zaawansowanych przypadkach choroby nowotworowej. Kwalifikacją do odpowiedniej ścieżki leczenia zajmuje się zawsze lekarz prowadzący. Ośrodek posiada własną aptekę, która produkuje leki cytostatyczne. Apteka na miejscu usprawnia proces leczenia i eliminuje ryzyka związane z logistyką sprowadzania leków z innych aptek. Ośrodek w Tomaszowie Mazowieckim realizuje leczenie w ramach programów lekowych

Onkologia kliniczna jest metodą leczenia polegającą na podaniu pacjentowi cytostatyku – preparatu farmakologicznego. Podanie może być doustne bądź dożylne.

Brachyterapia to odmiana radioterapii polegająca na umieszczeniu środka promieniotwórczego – izotopu – w miejscu występowania komórek nowotworowych, bądź w miejscu po usunięciu guza, by unieszkodliwić komórki powodujące chorobę nowotworową.

Brachyterapia stosowana jest leczeniu wielu nowotworów złośliwych: rak prostaty, rak piersi, nowotwór gruczołu krokowego, nowotwór narządu rodnego, nowotwór skóry.


Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim uczestniczy w prowadzeniu badań klinicznych. Jest to szansa ratowania życia i zdrowia pacjentów, u których dotychczasowa terapia nie doprowadziła do wyleczenia lub efekty leczenia nie poprawiły w stopniu znaczącym zdrowia pacjenta.


Poradnia Onkologiczna zapewnia opiekę lekarską na każdym etapie leczenia onkologicznego, od momentu podejrzenia choroby nowotworowej, podczas leczenia przyczynowego, a także później, tj. po zakończeniu procesu terapeutycznego. Wizyta w Poradni Onkologicznej nie wymaga skierowania.

Rejestracja w Poradni Onkologicznej Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego NU-MED czynna jest od ogdz. 7:30 do 18:00. Jedną z głównych zasad jest przyjęcie wszystkich pacjentów, zapisanych na wizytę w danym dniu. Od powyższego zależy czas pracy Poradni każdego dnia.

W Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym w Tomaszowie realizowane są programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ tj.: program wczesnego wykrywania raka jelita grubego czy program profilaktyki czerniaka. Dowiedz się więcej jak zbadać się w ramach jednego z nich:
Główni partnerzy medyczni

Współpraca

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED (SSO NU-MED) realizuje kompleksowe świadczenia w zakresie terapii onkologicznej w oparciu o współpracę ze szpitalem partnerskim w Tomaszowie Mazowieckim - Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Ponadto SSO NU-MED współpracuje z innymi szpitalami w zakresie chirurgicznych zabiegów onkologicznych, co ułatwia Pacjentom dostęp do takich świadczeń w promieniu ponad 200 kilometrów od Tomaszowa Mazowieckiego.

Badania genetyczne Umożliwiamy wykonanie kompleksowych badań genomu guza metodą NGS (Faundation One)
Współpracujemy z zakresu leczenia chłoniaków z kliniką transplantacji instytutu onkologii w Gliwicach oraz ze szpitalem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w zakresie terapii CAR-TISELWięcej o placówce

Pozostałe placówki

image
image

Potrzebujesz dodatkowych informacji?