Specjalistyczny Szpital Onkologiczny - Tomaszów Mazowiecki

Działamy od

2015 roku

00 +

Leczonych rocznie pacjentów

Social Media

Facebook

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny - Tomaszów Mazowiecki

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED (SSO NU_MED) w Tomaszowie Mazowieckim to nowoczesny, przestronny, obiekt posiadający oddziały szpitalne dedykowane chemioterapii i radioterapii. Placówka jest wyposażona w 52 łóżka szpitalne, posiada również część ambulatoryjną złożoną z nowoczesnych foteli przeznaczonych do chemioterapii jednodniowej (38 stanowisk) oraz poradni specjalistycznych i diagnostyki obrazowej.

Zadbaliśmy o wysoki standard sal chorych, w których Pacjenci mają do dyspozycji łazienkę, lodówkę, szafy, telewizor oraz Internet poprzez łącze WiFi. Przygotowaliśmy również dla Pacjentów pokój gościnny, w którym można w spokoju spotkać się z rodziną i przyjaciółmi, wypić herbatę, kawę czy poczytać gazety.

Centrum wyposażone jest w najwyższej klasy 3 akceleratory marki Varian Medical Systems. W tomaszowskim ośrodku, dzięki ścisłej współpracy z Tomaszowskim Centrum Zdrowia, zapewniamy kompleksowość świadczonych usług onkologicznych, dzięki której Pacjenci otrzymują pomoc na najwyższym poziomie.

Szpital prowadzi badania kliniczne oraz programy lekowe. Ośrodek realizuje programy profilaktyki zdrowotnej. 

Leczenie w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym NU-MED realizowane jest wg umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Część Pacjentów leczonych ambulatoryjnie dojeżdża do Szpitala bezpłatnym transportem, część korzysta z hosteli, niektórzy dojeżdżają sami, bądź przywożeni są przez bliskich lub znajomych.

Nasz Ośrodek znajduje się w centralnej Polsce. Taka lokalizacja sprawia, że jesteśmy dostępni dla Pacjentów z województw: łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.

 

Partner strategiczny kompleksowej opieki onkologicznej:

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED - Tomaszów Mazowiecki

Świadczone usługi:

Oddział Radioterapii Szpitala NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim składa się z trzech pracowni akceleratorów, pracowni tomografii komputerowej, modelarni i Zakładu Fizyki Medycznej, gdzie planowane jest leczenie Pacjenta.

W pracowniach akceleratorów znajduje się sprzęt najwyższej klasy – akceleratory (przyspieszacze liniowe) Varian Medical Systems marki True Beam. To te urządzenia wytwarzają promieniowanie jonizujące niszczące komórki nowotworowe.

Pododdział onkologii klinicznej szpitala NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim to placówka prowadząca leczenie w trybie jednodniowym oraz hospitalizacji. Chemioterapia w trybie ambulatoryjnym podawana jest pacjentom na 38 stanowiskach. Oddział Szpitalny przeznaczony jest dla pacjentów wymagających stałej opieki medycznej a tryb ambulatoryjny w mniej zaawansowanych przypadkach choroby nowotworowej. Kwalifikacją do odpowiedniej ścieżki leczenia zajmuje się zawsze lekarz prowadzący. Ośrodek posiada własną aptekę, która produkuje leki cytostatyczne. Apteka na miejscu usprawnia proces leczenia i eliminuje ryzyka związane z logistyką sprowadzania leków z innych aptek. Ośrodek w Tomaszowie Mazowieckim realizuje leczenie w ramach programów lekowych

Onkologia kliniczna jest metodą leczenia polegającą na podaniu pacjentowi cytostatyku – preparatu farmakologicznego. Podanie może być doustne bądź dożylne.

Brachyterapia to odmiana radioterapii polegająca na umieszczeniu środka promieniotwórczego – izotopu – w miejscu występowania komórek nowotworowych, bądź w miejscu po usunięciu guza, by unieszkodliwić komórki powodujące chorobę nowotworową.

Brachyterapia stosowana jest leczeniu wielu nowotworów złośliwych: rak prostaty, rak piersi, nowotwór gruczołu krokowego, nowotwór narządu rodnego, nowotwór skóry.


Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim uczestniczy w prowadzeniu badań klinicznych. Jest to szansa ratowania życia i zdrowia pacjentów, u których dotychczasowa terapia nie doprowadziła do wyleczenia lub efekty leczenia nie poprawiły w stopniu znaczącym zdrowia pacjenta.


Poradnia Onkologiczna zapewnia opiekę lekarską na każdym etapie leczenia onkologicznego, od momentu podejrzenia choroby nowotworowej, podczas leczenia przyczynowego, a także później, tj. po zakończeniu procesu terapeutycznego. Wizyta w Poradni Onkologicznej nie wymaga skierowania.

Rejestracja w Poradni Onkologicznej Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego NU-MED czynna jest od ogdz. 7:30 do 18:00. Jedną z głównych zasad jest przyjęcie wszystkich pacjentów, zapisanych na wizytę w danym dniu. Od powyższego zależy czas pracy Poradni każdego dnia.

W Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym w Tomaszowie realizowane są programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ tj.: program wczesnego wykrywania raka jelita grubego czy program profilaktyki czerniaka. Dowiedz się więcej jak zbadać się w ramach jednego z nich:
Główni partnerzy medyczni

Współpraca

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED (SSO NU-MED) realizuje kompleksowe świadczenia w zakresie terapii onkologicznej w oparciu o współpracę ze szpitalem partnerskim w Tomaszowie Mazowieckim - Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Ponadto SSO NU-MED współpracuje z innymi szpitalami w zakresie chirurgicznych zabiegów onkologicznych, co ułatwia Pacjentom dostęp do takich świadczeń w promieniu ponad 200 kilometrów od Tomaszowa Mazowieckiego.

Badania genetyczne Umożliwiamy wykonanie kompleksowych badań genomu guza metodą NGS (Faundation One)
Współpracujemy z zakresu leczenia chłoniaków z kliniką transplantacji instytutu onkologii w Gliwicach oraz ze szpitalem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w zakresie terapii CAR-TISELWięcej o placówce

Pozostałe placówki

image
image

Potrzebujesz dodatkowych informacji?