Prezes Zarządu Grupy NU-MED Paweł Paczkowski był jednym z prelegentów Forum Rynku Zdrowia

image

Prezes Zarządu Grupy NU-MED Paweł Paczkowski był jednym z prelegentów sesji dotyczącej zmian organizacji leczenia w onkologii - Krajowa Sieć Onkologiczna.

Całość wystąpienia możecie Państwo zobaczyć logując się na link https://www.forumrynkuzdrowia.pl/2022/pl/panel/5357.html...

Naszym zdaniem była to jedna z najciekawszych sesji XVIII Forum Rynku Zdrowia. 

 

Prezes Zarządu Grupy NU-MED Paweł Paczkowski-podkreślił - jaką rolę ośrodki Grupy będą pełniły w nowej rzeczywistości oraz na co od samego początku działalności stawiały nacisk. „Zależy nam przede wszystkim na edukacji mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości. Tak, aby nie bali się badań profilaktycznych oraz leczenia onkologicznego. Z czterech ośrodków Grupy NU-MED, aż trzy zlokalizowane są na terenach powiatowych”.

Pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej rozpoczął się w lutym 2019 r. w dwóch województwach - dolnośląskim i świętokrzyskim, a następnie został rozszerzony na województwo pomorskie oraz podlaskie. Zakończy się wraz z końcem 2022 r., a od 1 stycznia 2023 r. KSO ma zostać wdrożona w całym kraju. Powołana zostanie również Krajowa Rada Onkologiczna.