Za nami jubileusz 15 – lecia Stowarzyszenia Działdowskich Amazonek.

image

Tradycyjnie październik to czas wzmożonej pracy na polu profilaktyki, ale również wielkich i małych wzruszeń.

Za nami jubileusz 15 – lecia Stowarzyszenia Działdowskich Amazonek.

Tak, pięknie o uroczystości mówi nasza koordynatorka DILO Joanna Hincman -
„Działdowo to moje rodzinne miasto i, mimo iż nie mieszkam w nim od wielu lat, sentyment do miejsca i ich mieszkańców pozostał. Tym bardziej cieszę się z tego wyjątkowego zaproszenia. Wspólne świętowanie jubileuszu 15-lecia działalności Stowarzyszenia Amazonek w rodzinnych stronach to dla mnie ogromne wyróżnienie. Jestem również bardzo dumna z tego, że będąc, częścią Grupy NU-MED mogę pomagać, bliskim memu sercu, mieszkańcom Działdowa”.
Uroczystość odbyła się 17 października, a honorowy patronat nad nią objął starosta powiatu działdowskiego i burmistrz miasta Grzegorz Mrowiński. Marsz rozpoczął się Mszą Świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Działdowie.
Kolumna prowadzona przez orkiestrę wyruszyła spod ratusza wokoło rynku, ulicą Jagiełły do Miejskiego Domu Kultury przy ul. Jagiełły 13, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po części oficjalnej wystąpiła grupa teatralna, ze spektaklem „Baby górą”.
Reprezentacja Grupy NU-MED w osobie dyrektor Anny Tybińkowskiej i Joanna Hincman przekazała na ręce prezeski Genowefy Marciniak, drobny upominek.