20-lecie ostródzkich Amazonek. "Nie ma bardziej prawdziwego głosu niż głos kobiety, która ma te doświadczenia za sobą"

image

Ostródzkie Towarzystwo "Amazonki" obchodziło swoje 20-lecie. W uroczystości udział wzięła m.in. Anna Tybinkowska, dyrektor zarządzająca NU-MED w Elblągu.  17 listopada w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbył się jubileusz 20-lecia działalności Ostródzkiego Towarzystwa "Amazonki". Wśród zgromadzonych obecni byli lekarze i specjaliści z Elbląga, m.in. Anna Tybińkowska, dyrektor zarządzająca NU-MED w Elblągu.

Tybinkowska: "Najistotniejsze jest wsparcie drugiego człowieka" - Czuję się zaszczycona, biorąc udział w tej uroczystości. Dziękuję bardzo za zaproszenie pani prezes i oczywiście gratuluję kolejnych lat fantastycznej współpracy oraz przyjaźni z NU-MED Grupa S.A. Jesteśmy ośrodkiem onkologicznym, który wspiera wszelkie inicjatywy, które uzupełniają nasze funkcjonowanie - mówiła Anna Tybińkowska. - Chciałabym podkreślić, że najistotniejsze w całym procesie leczenia, diagnostyki, terapii jest wsparcie drugiego człowieka, i panie jak najbardziej są słyszalne. Nie ma bardziej prawdziwego głosu niż głos kobiety, która ma te doświadczenia za sobą.

Podczas świętowania podziękowano wszystkim, którzy wspierają działalność Ostródzkiego Towarzystwa "Amazonek". Wręczono im statuetki "Przyjaciele Amazonek" i "Łuki Amazońskie". Z okazji jubileuszu przygotowano wystawę obrazującą 20-letnią działalność organizacji - "Wspomnień czar".