NU-MED na konferencji OCI Summit Poland 2024

image

Grupa NU-MED miała zaszczyt dołączyć do grona prelegentów OCI Summit Poland 2024. Jesteśmy pierwszym szpitalem w Polsce, a nawet w Unii Europejskiej, który przeniósł kluczowe systemu do zarządzania szpitalem do suwerennej chmury Oracle.

Piotr Rajski, pełnomocnik ds. IT w Grupie NU-MED Nu-Med Onkologia podczas swojego wykładu opowiedział o decyzji wdrożenia systemu zarządzania informacji medycznej (HIS) w Suwerennej Oracle Cloud.
„Instalacja systemów krytycznych w środowisku chmurowym, szczególnie wykorzystując suwerenną chmurę UE, to krok w kierunku kompletnego bezpieczeństwa danych. Dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak autonomiczne bazy danych i sztuczna inteligencja, Grupa NU-MED usprawnia procesy, co przekłada się na wydajniejsze świadczenie usług medycznych dla naszych pacjentów” – wyjaśniał Piotr Rajski podczas prezentacji.
Na konferencji obecny jest również Mariusz Borzęcki, CFO Grupy NU-MED.
„Cyberbezpieczeństwo to słowo, które już na długo pozostanie z nami. Zagrożenia są liczne, ale nasza proaktywna postawa daje szansę na skuteczne zarządzanie ryzykiem. Ostatnie kilka lat to ciągłe inwestycje w infrastrukturę IT, nowe licencje i zabezpieczenia. Nie boimy się sięgać po rozwiązania, które wyznaczają nowe standardy, jeśli przynoszą korzyści naszym pacjentom i szpitalom” – komentuje Mariusz Borzęcki.

Opieka nad pacjentem obejmuje nie tylko dbałość o jego zdrowie, ale również ochronę jego danych medycznych. W dobie, kiedy informacje są fundamentem w sektorze zdrowia, kluczowe stają się niezawodność i bezpieczeństwo systemów informatycznych. Dziękujemy Oracle za dotychczasową współpracę oraz zaproszenie do uczestnictwa w OCI Summit Poland. Dzielenie się doświadczeniami i współpraca z liderami rynku umożliwiają nam realne zmiany w ochronie zdrowia.