Konferencja "Zielona Koalicja dla Zdrowia"

image

Przedstawiciele na czele z Dyrekcją Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego Nu-Med w Tomaszowie Mazowieckim wzięła udział w konferencji inauguracyjnej projekt "Zielona Koalicja dla Zdrowia", która odbyła się 26.03.2024 r. w Warszawie.

Najnowsze dane wskazują, że opieka zdrowotna na świecie odpowiada za aż 4% globalnej emisji dwutlenku węgla. Tak, to więcej niż wszystkie loty i podróże morskie razem wzięte!

Co więcej, gdyby sektor zdrowia był uznany za kraj, zajmowałby piąte miejsce w rankingu największych emitentów gazów cieplarnianych na świecie.

Projekt "Zielona Koalicja dla Zdrowia" powstał, aby stawić czoła tym wyzwaniom. Jego misją jest wprowadzenie zmian, które zmniejszą szkody środowiskowe i będą wspierać innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia.

Cel? Promowanie działań prośrodowiskowych, mających realny wpływ na sektor zdrowia w Polsce.

Zmiany klimatyczne, uznane przez The Lancet Countdown za największe zagrożenie zdrowotne XXI wieku, wymagają od nas działania, a szpitale i systemy ochrony zdrowia odczuwają już ekonomiczne skutki ekstremalnych zjawisk klimatycznych.

Głęboko odczuwamy odpowiedzialność za wdrażanie innowacji promujących działania prośrodowiskowe, takie, które nie tylko rewolucjonizują naszą codzienną pracę, ale również pozytywnie wpłyną na otaczający nas świat.

W ośrodkach Grupy NU-MED z powodzeniem wprowadzamy rozwiązania prośrodowiskowe, np. organizując zbiorowe transporty dla naszych pacjentów, co znacząco redukuje emisję spalin.

Projekt "Zielona Koalicja dla Zdrowia" to efekt współpracy INNOWO-Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju Zakładu Zdrowia Publicznego Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego Akademia Leona Koźmińskiego - Kozminski University