Leczenie pacjentów z guzami litymi

 

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Tomaszowie Mazowieckim jako jeden z trzech Szpitali onkologicznych w woj. łódzkim dysponuje możliwością leczenia chorych Larotrektynibem (nazwa handlowa to Vitrakvi)

Jest to pierwsze refundowane w Polsce leczenie, które stosowane jest w przypadku określonej zmiany genetycznej nowotworu (Fuzja genu receptorowej kinazy tyrozynowej dla neurotrofin (NTRK)), a nie zależne od lokalizacji choroby, np. rak piersi, rak płuca, czerniak.

Fuzja tego genu występuje rzadko, w nietypowych nowotworach, bardzo często u osób młodych i dzieci. W przypadku nowotworów typu: mięsaki, guzy dziecięce, rak ślinianek, rak tarczycy i inne rzadkie guzy lite, należy wykonać oznaczenie obecności tej fuzji. Oznaczenia te wykonywane są po dostarczeniu bloczka z badania histopatologicznego do placówki onkologicznej.

Do programu lekowego kwalifikuje lekarz specjalista onkologii klinicznej. W celu umówienia wizyty konsultacyjnej w Poradni onkologicznej w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym Nu-Med w Tomaszowie Mazowieckim prosimy o kontakt telefoniczny z Rejestracją: tel. 44 786 81 00 lub  44 786 81 01

Rejestracja czynna w godz.: 7:30-18:00 (od poniedziałku do piątku)

Potrzebujesz dodatkowych informacji?